| 0PopaPorno a întrebat:

Am nevoie de niste informatii despre meseria de grefier. Ce face un grefier? Dupa terminarea liceului ce scoala mai trebuie sa faci? Ce studii trebuie sa ai?

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

In afara de studii mai trebuie sa ai si pile foarte mari pentru a putea fi angajat. Doar astfel se poate patrunde in majoritatea sistemelor de stat.

| mixxjim a răspuns:

Uite aici, scoala nationala de grefieri, ai si descrierea meseriei, si toate informatiile de care ai nevoie http://www.grefieri.ro/default.asp?nod=14
succes!

| lol5755 a răspuns:

Grefierul trebuie sa faca doar un curs special.