| Tulips5 a întrebat:

Buna!
Am o nelămurire și nu reușesc să o rezolv pe nicăieri. Sunt clasa a 12-a și îmi doresc să urmez facultatea de litere din cadrul UBB. Pe langa limba romana, as vrea sa studiez limba coreeana. Insă nu știu cum va decurge admiterea. Pe site scrie că 75% e media de la examenul de Bacalaureat, iar apoi mai exista o pondere de 25% acordată examenului de admitere. In ce o sa conste aceasta profa scrisă?

Pe langa asta, știe cineva ce oportunități mi se ridică daca voi urma aceasta facultate? Am timp de gândire încă, așa că aș vrea să fiu cat mai documentată legat de domeniu.

Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Https://www.facebook.com/groups/1994994237310158/?ref=share

Cred că aici vei găsi un răspuns pertinent in acest sens!
Multa bafta! :D

3 răspunsuri:
| liliana77any a răspuns:

Dupa ce vei termina aceasta facultate vei putea fi profesoara, vei putea scrie articole, vei putea face traduceri.
Iti vei imbunatati abilitatiile de comunicare.