| Evelina123456 a întrebat:

Bună,am scos zetul la casă de marcat iar în josul paginii îmi apare întreg 60. Nu înțeleg pe ce am apăsat. Asta se întâmplă de 2 zile iar seara trecută iar a scos zetul și scrisă întreg 58.Nu știu cum să remediez problema.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim ce zici si nu te poate ajuta nimeni, vorbeste cu seful sa cheme pe cineva sa repare casa de marcat, nu stim ce semnifică zetul. Nici tu nu stii dapăi noi.

| adryang78 a răspuns:

Casele de marcat sunt de mai multe feluri, iar felul în care scot raportul Z, ca și format, diferă. De regulă, în partea de jos a raportului trebuie să scrie "raportul a fost transmis cu succes". Dacă nu scrie asta, înseamnă că nu s-a încărcat pe serverul ANAF. E doar un exemplu, poate problema ta este alta.
Singura soluție este să suni la firma de la care a fost achiziționată casa de marcat și să le descrii problema. Ei vor ști ce să facă.