| iulia_5454 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.As vrea sa ma inscriu la master dar nu prea stiu ce as putea alege.Am terminat anul trecut istoria(specializare contemporana romaneasca)si as avea nevoie de un sfat.Se poate face master in alt domeniu? Nu prea as mai vrea in istorie

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Masterul poti sa-l faci si in alt domeniu, dar specializarea ta de baza nu se va schimba.

1 răspuns:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

In principiu poti sa-l faci si in alt domeniu... Un raspuns sigur ti-l pentru da cei de la facultatea la care vrei sa te inscrii. Vorbeste cu ei si afla de ce ai nevoie... ce cerinte au... Cunosc o persoana care a terminat fizica si face un master la ase... Doar ca nu la acelasi nivel cu cei care au terminat acolo ci la un nivel mai jos... Intreaba la facultate cel mai bine... Marea majoritate au foarte mare nevoie de studenti si se comporta foarte frumos...