| kissomanu a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor. Am de facut un referat la istorie pe tema:"Rolul femeii in istoria contemporana". Stie cineva niste surse de unde as putea sa ma insipir? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| vader a răspuns:

Itit zic eu un referat dar e mai scurt decat titlul:
Negativ. Da, asta e rolul femeii in istoria contemporana. Nu sunt misogin, dar uite pot da exemple:
Elena Ceausescu, Elena Udrea, Soacra (a mea, a ta si altuia oricare ar fi ea, ), femeia sefa (a mea, a ta si a altuia) mai zic? Varianta lunga ar fi: In istoria contemporana femeia a avut un rol negativ.

2 răspunsuri:
| kissomanu explică:

Da, ai dreptate in ceea ce pirveste ca femeia a avut un rol negativ...dar asta s-a intimplat deoarece a fost pusa in umbra barbatului