| InOmniaParatus a întrebat:

Ce trebuie sa studiez ca sa lucrez la criminalistica? Care ar fi sansele sa lucrez in alta tara?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o facultate de criminalistica. Poti ajunge in acest domeniu dupa ce ai studiat la Academia de Politie ori in alt domeniu care are legatura cu criminalistica(biologie, chimie etc) si sa fii incadrat apoi la politie ca specialist. Citeste si aici: http://www.politiaromana.ro/Criminalistic/informatii_utile.htm. Numai bine!

| Ajna a răspuns:

Academia de politie sau daca te intereseaza, poti face medicina apoi medicina legala! Este o vocatie si nu meserie. In alta tara? => toate sansele(trebuie sa fii doar bun in ceeace faci + pasiune).
Succes!