| AlleDia a întrebat:

Bună am si eu o întrebare eu acum termin clasa a VIII-a si as vrea sa merg la un liceu numit Sanitar din Baia Mare pe profil de asistenta sau doctor de familie... vreau sa stiu daca este chiar așa de grea matematica si biologia, chimia. Fără răspunsuri la mișto.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De la Liceul sanitar poti iesii doar asistent medical, NU medic/doctor de familie.
Ca sa ajungi medic/doctor trebuie, trebuie sa faci 6 ani de facultate la facultatea de Medicina.
Nu este grea matematica la liceul sanitar, dar trebuie sa inveti multa biologie, chimie si anatomie.

2 răspunsuri:
| AlleDia explică (pentru Violleta2022):

Ok mersi mult ca mi-ai zis.

| SilviaPunct a răspuns:

Nu sunt sigura ca primesti competenta de asistent medical dupa terminrea liceului sanitar! Asta era acum multi ani, acum cred ca trebuie sa ai scoala profesionala de asistenti medicali! Mai bine da un telefon la liceu si intreaba, eu sunt aproape sigura ca am dreptate.