| Xavier23 a întrebat:

Am si eu o nelămurire (despre Facultate). Este vorba despre Universitatea Națională de Apărare Carol I.Am terminat liceul si as vrea sa sa înscriu la ei dar nu stiu daca dupa absolvire voi avea asigurat un post de munca.
Precizez ca vreau sa ma înscriu la F.S.A (Facultatea de Securitate si Aparare-la securitate si aparare).
In rest vreau detalii în privința desfășurării concursului etc...

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal! La iesirea din facultate toti absolventii sunt repartizati pe posturi. Doar daca te inscrii la profil cu carater civil nu te repartizeaza dar si acolo daca esti cu nota buna poti sa ai sanse. Exemplu: la profilul limbi straine te poti inscrie contra cost si nu te repartizeaza. Dar daca vad ca ai note bune s-ar putea sa te ia o ambasada, un minister, etc.

4 răspunsuri:
| Xavier23 explică (pentru Salontanul):

Ok am inteles, dar dupa Admitere (Licenta in Universitate precizez ca locurile sunt cu taxa) tot voi fi repartizat?
P.s Din curiozitate intreb esti/ai fost elev acolo?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Xavier23):

Pe vremea mea nu era cu taxa. Se repartizau toti absolventii. Da dar am fost la Academia Trupelor de Uscat la Sibiu. La asta cu taxa nu stiu cum este. Intreaba la secretariat: 021.319.48.80

| Xavier23 explică (pentru Salontanul):

Mersii

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Xavier23):

Multumesc si eu!