| AdZi a întrebat:

Buna ziua!
Peste un an vreau sa urmez facultatea UNAP( Universitatea Nationala De Aparare Carol 1)si nu stiu ce voi iesi din aceasta facultate. Am inteles ca e greu sa-ti ocupi un loc de munca, dar totusi... facultatea aceasta ce merit are? Unde pot sa merg mai departe daca ea nu ofera loc studentilor tineri? Pot sa merg spre Sri? Spre Academie? Astept raspunsuri pe intelesul tuturor!

1 răspuns:
| MMFlorin a răspuns:

Tu ce ai de cand sa faci mai departe? Spre SRI poti merge mai usor prin terminarea Academiei Nationale de Informatii Mihai Viteazu.iar daca vrei domeniu militar ai Academia Fortelor Terestre. Academia Fortelor Aeriene...sau te ai putea orienta catre politie.Acadmie sau scoala de subofiteri. Tu sa te gandesti bine daca vrei domeniu militar. pentru ca e o concurenta mare si va trebui sa incepi de pe acum sa ti fixezi pregatirile si sa tratezi cu seriozitate alegerea ta.altfel vei pica.