| anonim_4396 a întrebat:

Am trecut in cls a 12 a si inca nu m am gandit la ce facultate sa dau. Stiu ca mai e timp pana la bac, dar sunt nehotarata in privința facultății. Voi la ce facultate sunteți si cum vi se pare si ce o sa lucrați dupa terminarea facultății?

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Sunt la Facultatea de Automatica si Calculatoare, sectia Calculatoare si Tehnologia Informatiei si tot ce pot sa zic e ca e fain, foarte fain si se fac lucruri practice.
Dupa terminarea facultatii o sa fac masterul ca doar am nevoie de o specializare sau doua de ce nu si inca ma gandesc daca sa ma bag pe cercetare sau nu si daca nu inginer in domeniul calculatoarelor sau inginer software inca ma orientez.

Fii atenta sfat prietenesc. Facultatea ti-o alegi singura, alege ce iti place sa faci si nu lasa pe nimeni sa te influenteze. Ca sunt multi aia care termina o facultate ca asa a zis mama si tata si purcica si catelul si prietenul cel mai bun si iubitul/iubita si dupa nu mai fac masterul si nu se pot angaja si arunca cu **** in sistem ca nu au locuri de munca.

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Pai trebuie sa te gandesti la viitor, in pri ul rand.Trebuie sa faci o facultate care pe viitor sa te ajute, sa duci un trai bun.Si gandeste-te la ce iti place tie. Poate ai un talent, sau poate iti plac limbile straine.Cam ce meserie ti-ar placea sa ai?