| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut ca s-a dat ordonanța de urgenta pentru a se înființa Politia Animalelor. Intrebarea mea este: cum se vor ocupa aceste posturi? Îți trebuie studii superioare? Am cautat informații, dar momentan n-am gasit nimic concret. Ma gandesc ca poate voi poate aveți alte aveți informații legate de acest lucru. Multumesc!

2 răspunsuri:
| marthasandraclandi a răspuns:

Buna! Trebuie sa iti spun ca Poilitia animalelor este 0! Tot ce fac este sa inchide adaposturi private care chiar fac asta din iubire pentru animale si sa dea amenzi propietariilor de adaposturi, cum ziceam. Ei niciodata nu o sa faca munca de teren sau chiar sa se ocupe de aceste cazuri! Nu stiu sa te sfatuiesc in legatura cu intrebarea ta, dar voiam sa iti transmit asta

| Anaandreea11 a răspuns (pentru marthasandraclandi):

Citisem undeva ca altele sunt scopurile in ceea ce privește politia animalelor. As vrea sa candidez doar dacă ar aduce beneficii pentru animale, pana atunci ma informez, dar nu prea am surse oficiale sad