| UrsuletUUU a întrebat:

Buna as avea o intrebare. As vrea sa fac licelul de arta ...cum e? ce faci mai exact acolo? eu m-am apucat sa studiez coreeana sa o invat, si mai departe as vrea sa merg la o facultate de traducere de limba coreeana... As avea succes in ceea ce vreau sa fac?

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Toate scolile au Facebook.

| GabrieL98KiDD a răspuns:

Buna,din nou happy
Ma bucur ca te-ai decis sa inveti coreana si daca vr poti sa te informezi mai mult despre facultatea de limbi straine din Bucuresti daca vr sa faci in continuare ceva legat de asta.
Cat despre liceul de arta am eu o colega in clasa cu mine(eu sunt clasa a 12a) si am vazut ca face pregatire si se pricepe la asta adica nu e ceva usor, ea vrea sa dea pe arhitectura si face de mult timp pregatire.
Acuma poate si tu esti talentata, eu doar ti-am explicat cum este.
Sper ca te-am ajutat!

| Alex_Alexutzzu_1998 a răspuns:

La o facultate de tradus da ai putea avea succes dar nu imi surade limba coreeana.Dar daca tie iti place e foarte bine. Daca faci un lucru trebuie sa il faci cu placere.Da poti avea succes daca te ti de treaba si continui.
Liceul de arta este destul de ok...se axeaza pe sculptura, pictura, si altele..Nu stiu exact profilurile fiindca nu sunt la un asemena liceu.