| Cra4678q a întrebat:

As vrea sa merg pe viitor sa studiez la UBB limba coreeana. Cat de cautata este aceasta limba? Dar chineza si japoneza cat de cautate sunt?
Poate este cineva pe aici care a terminat aceste specializari acolo?

Răspuns Câştigător
| OohAnamaria a răspuns:

Eu una cred ca limbile asiatice ar trebui invatate.China,Japonia si Coreea de Sud sunt tari foarte bine dezvoltate si un serviciu acolo ar fi o binecuvantare.Totodata,aceste limbi sunt foarte usor de invatat.Momentan eu invat chineza si mi se pare super ok.De altfel, am deprins cunostinte de limba coreeana doar uitandu-ma la kdrame sau ascultand kpop. Daca iti place cu adevarat limba coreeana, ar trebui sa studiezi la UBB.In acest moment niciun job nu este stabil, iar necesitatea unei limbi se schimba de la un an la altul.Succes!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu am studiat acest gen de limbi straine si nici nu am sa studiez. Pot spune doar ca iti prinde bine daca ajungi in aceste tari sau ai de a face cu ei. In rest, nu sunt prea cautate.