| Bianca012 a întrebat:

As dori sa stiu mai multe informatii despre specializarea de laborator clinic din cadrul facultatii de medicina. Dupa terminarea celor de ani de studiu se da si master? Si e mai bine sa faci direct specializarea asta sau sa faci medicina generala apoi rezidentiat in medicina de laborator?

2 răspunsuri:
| Somebodyღ a răspuns:

Rezidentiat in medicina de laborator.

| Somebodyღ a răspuns:

Nu se poate face aceasta specializare fara terminarea facultatii de medicina. Ea se alege in cadrul rezidentiatului happy