| Diaaana a întrebat:

Cine poate sa imi dea cateva informatii despre anii de studentie in cadrul facultatii de medicina, despre rezidentiat, daca este obligatoriu, etc...multumesc mult anticipat.

Răspuns Câştigător
| ralucaralu a răspuns:

Da, rezidentiatul este obligatoriu daca vrei sa devi medic. Am auzit ca e destul de greu, dar eu cred ca e suportabil. Eu zic ca merita aceasta facultate, desi sunt foarte multi ani de pregatire.

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

Numai rezidentiatul iti da accesul la specializare si apoi la primariat.