| crocodilu_3153 a întrebat:

as dori si eu sa stiu cu ce se ocupa o companie IT.Multumesc

Răspuns Câştigător
| FraNNNkie10 a răspuns:

Se ocupa de IT, adica, unele firme angajeaza companii IT sa le repare calculatoarele, imprimantele, sa le monteze server, sa lege PC-urile intre ele, sa le verifice, sa faca multe lucruri totul despre calculatoare si tehnologii.
IT - Information Technology.

1 răspuns:
| 9gag a răspuns:

IT se refera la domeniul calculatoarelor si o asemena companie se poate ocupa atat de partea software cat si de hardware