| Denis12162 a întrebat:

Bună! Aș vrea să știu ce am de făcut ca sa ajung polițist în America, daca am făcut colegiu de poliție în Romania și am cetățenie Americancă trebuie sa mai fac o școală de poliție și acolo?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Colegiu de politie in Romania?
Nu exista liceu de politie in Romania, doar Facultatea de Politie din cadrul Academiei de Politie sau scoli de ahenti de politie.
In orice caz ar trebui sa te adresezi organului de politie din localitatea din SUA unde domiciliezi, de acolo poti obtine o informatie sigura, avand in vedere ca acolo organele de politie sunt descentralizate, fiecare localitate are politie proprie.

| Legion7X a răspuns:

Stai aici avem nevoie de oameni.
România nu face politisti in SUA. SUA face polițiști cetațeni americani.