| GeorgeDL a întrebat:

stiu ca e prostesc pentru unii, dar vreau sa va intreb daca eu fac studii/scoala in alta tara {Eu sunt in Franta}, pot sa fiu politist in Romania? Am cetatenie romaneasca, nu m-am nascut in Franta, am facut clasele primare in Romania!

Răspuns Câştigător
| CarcotasulVesel a răspuns:

Nu vad de ce nu, politia nu e serviciu secret, trupe speciale sau alt rahat in care sa ajungi la informatii super top secret

da telefon la academia de politie si vezi ce iti trebuie (acte, etc.)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca poti face o academie de politie intr-o tara in care nu ai cetatenia.

| GeorgeDL explică (pentru suntserios):

Am cetatenie romana! Am facut clasele primarâe in Romania cum am specificat! M-am nascut in Romania! Am crescut 10-11 ani in Romania!

| sierra1 a răspuns:

Mai faci o școală in cazul ăsta, in românica