| Yngridy a întrebat:

As vrea sa stiu daca exista in Romania o facultate de Astronomie. Ma intereseaza acest domeniu dar nu stiu unde as putea sa fac facultatea.
As fi recunoscatoare daca as primi un raspuns happy

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Hei! Din pacate, din cate m-am documentat, nu exista Facultatea de Astronomie. Doar la Facultatea de Fizica Cluj poti alege ca optional Astronomie si Cosmologie in anul 3, in schimb avem master in astrofizica. Daca iti place fizica foarte mult, caci astronomia se leaga de fizica, poti face aceasta facultate si un master in astrofizica, in strainatate avem facultati de astronomie, din pacate, in Romania stam prost cu Astronomia. Mult succes!