| private09love a întrebat:

Buna!

Ati muncit pe timp de vara? Unde anume ati muncit si cat ati castigat? Eu as dori sa lucrez undeva vara aceasta si nu stiu unde.

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna! Nu am mai muncit, insa am avut aceasta intentie vara trecuta.Persoanele de varsta mea(16 -17) ani am observat ca au lucrat in distribuirea unor pliante, pe plaja cu inchirierea sezlongurilor si la bucatarie, fie ca ajutor de bucatar fie ca ospatar. Pot sa iti zic ca daca imparti pliante mai mult de 4, 5 mil nu iei, in schimb daca lucrezi in bucatarie te poti astepta la un salariu de peste 10 mil.Eu te sfatuiesc sa cauti in ziare, atunci cand termini cu scoala pentru ca atunci apar si mai multe oferte.Ai mare grija pentru ca multe persoane sunt inselate si muncesc degeaba.Numai bine!

2 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Da am muncit din greu.in fata PCbig grin

Nu fata n-am muncit, insa daca vrei tu poti imparti pliantebig grin

| vali11 a răspuns:

La o saplatorie auto castigam destul de bine 50 lei pe saptamana