| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, si vara aceasta as vrea sa lucrez undeva dar nu stiu ce as putea face, unde sa lucrez? Mi-ar placea sa lucrez de acasa ceva, am cunostinte de C++, dar nu stiu daca am ce face cu ele. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Mai daca stii programare poti sa cauti niste internship-uri.
In IT sunt destui elevi de liceu care fac asta.
Faci un CV, cauti oferte si astepti sa te sune. Cred ca te va suna cineva cand va vedea ca ai doar 16, sa treci si tu acolo daca ai facut activitati de voluntariat, conteaza mult! Daca nu ai putea sa faci undeva voluntariat vara asta, te va ajuta.

| NuETreabaTa09 a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Internship, adica sa lucrez de acasa? Poti sa imi dai un site sau ceva?

| Nimeni243 a răspuns:

Știu că e clișeu dar foarte bine ar fi că ospătar, ori să îți pui un costum și să faci poze cu copiiiiiiii pe bani?
Etc