| Annnnnnnnnaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Ca sa pot face academia de politie,ce profil imi trebuie? Din cate am vazut,poti face filologia sau stiinte sociale, dar toti spun ca la stiinte sociale se duc doar cei care nu prea vor sa invete si ca este un profil "prost"...Chiar asa e?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Nu, nu este adevărat. Fiecare profil este bun şi are atât avantaje cât şi dezavantaje.

Nu contează ce profil urmezi în liceu însă la Academie vei da probă scrisă la Limba Română, Istorie şi o limbă străină, cât şi probele sportive.

Ştiinţe Sociale este un profil bun deoarece se pune accent pe obiectele care îţi vor trebui ţie, însă şi Filologia este la fel de bună.

Mult succes!