| Tina1624 a întrebat:

Bună! Care dintre facultatea de psihologie sau facultatea de drept ma poate ajuta mai mult la politie?

Răspuns Câştigător
| healerdx7 a răspuns:

La "politie" in calitate de ce? Politia are multe structuri in subordine. Te ajuta orice facultate la salariu, iar dpdv al cunostintelor te-ar ajuta facultatea de drept dar exista 2 mari situatii: 1. Faci o petarda de facultate de drept, strict pentru diploma ca nu inveti mare lucru, caz in care nu conteaza daca ai facut psihologia sau dreptul. 2. Faci o facultate de drept bunicica, caz in care inveti suficiente lucruri incat sa te indrepti spre o profesie liberala in domeniu.

5 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Drept.

| StoicAnalysis a răspuns:

Logic ar fi la drept... Nu pot baga mana in foc pentru asta totusi.

| anonim3248 a răspuns:

Facultatea de drept te avantajează.

| Tina1624 explică:

Mulțumesc tuturor!