| Roxana1120 a întrebat:

Buna, cat castiga o asistenta medicala in stomatologie la 8 ore?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am mereu impresia ca voi cei tineri suntet ramasi pe vremea socialismului cand erau slariile identice si atunci era diferenta de spital, de vechime, de locul de munca. O asistenta (asistent) este platit depinzand de unde este angajat.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de oras si cabinet. Oricum, nu cred ca vede mai mult de 2500 in mina. Gindeste-te ca ai fi medic stomatolog. Te costa aproape 5000 ca sa dai 2500 net unei asistente. Ce incasari trebuie' sa ai ca sa iti ramina si tie de un biscuite la sfarsit de luna?

| gigite a răspuns:

Salariu minim pe economie putin rotunjit in sus, .....si ceva ce cade printre degete de la patronul stomatolog...