| laviniaaaaaaaaa a întrebat:

Bună! Ce părere aveți despre specializarea "balneofiziokinetoterapie și recuperare" din cadrul UMF Iași?
Dar de specializarea "kinetoterapie" din cadrul facultății de sport de la UAIC Iași? Cum sunt salariile? Am posibilități atât în țară, cât și afară?
Bănuiesc că prima e mai complexă fiind în cadrul medicinei. Țin să menționez că eu sunt la științe sociale, bănuiesc că nu se face chimia?(eu am făcut 2 ani și nu prea multelaughing ).

3 răspunsuri:
| Celestina003 a răspuns:

Nu cunosc acele scoli, dar in schimb pot spune că sunt absolventă balneofizioterapie -Slatina... salariile normal că sunt bune și posibilitățile in țară ei, ei bine, dacă faci practică si le place de tine, te tin, asa s-a întâmplat la mine, si altă posibilitate, cu pile,
sa ai rude poți mai repede, eu am rude si mă pot pune oricând dar nu prea vreau eu, așa e mai greu, ai si posibilități in afară mai bune....se caută mai mult, dar trebuie sa știi limba.

| laviniaaaaaaaaa explică (pentru Celestina003):

Mulțumesc mult pentru răspuns! Am putea vorbi puțin și în privat?

| Celestina003 a răspuns (pentru laviniaaaaaaaaa):

Desigur