| SetYourselfFree a întrebat:

Ce poti deveni daca termini facultatea de stiinta mediului? Dar cea de protectia mediului? Merita sa faci aceste facultati?

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Cea de protectia mediului da, daca e ingineria mediului poti ajunge in mai multe domenii... gen inspector garda de mediu, sau la privat, la firme de specialitate in reciclare sau salubritate. Optiuni sunt mai multe si sunt bine platite.

| Violleta2022 a răspuns:

Am o prietena care a terminat protectia mediului si este profesor de liceu, iar in anii anteriori fusese profesor la o scoala gimnaziala.