| Pati2500c a întrebat:

Buna, ce stiti despre academia de politie? Cum este examenul psihologic? Proba sportiva in ce consta? Dar vizita medicala? Dau funda, multumesc mult happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Admiterea este una foarte riguroasa. Prima examinare este cea medicala care te verifica din cap pana in picioare. Se dau toate probele cum ar fi examinare ORL, oftalmologic, psihiatric etc. Sa auzi foarte bine, sa vezi foarte bine. Au niste bareme stricte care cerne foarte bine candidatii. Daca nu treci proba medicala nu treci mai departe la probele sportive si cele scrise de teorie.
Ai aici un domn care explica foarte bine cum sta treaba:
https://www.youtube.com/watch?v=GESK_WX7j7w