| Alina713 a întrebat:

Bună!
Cum este examenul de titularizare? Din cate am auzit este destul de greu. Eu anul acesta termin liceul pe profil pedagogic si nu stiu ce sa fac, daca sa dau sau nu titularizarea pe învățători. Initial ma gândeam sa merg mai departe la geografie in Timisoara dupa care sa devin profesor. Dacă aș da anul asta titularizarea as putea sa profesez dupa facultate fara sa mai dau din nou examenul? Care este mai exact procedura?

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Daca vrei sa practici, sa fii invatatoare, va trebui sa dai examenul. Usor sau greu, asa cum este.