| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a si nu stiu la ce facultate sa merg. Initial era pe educatie fizica si sport, acum ma gandeam la geografie poate... Nu stiu. Chit ca e mai greu, vreau o facultate frumoasa si pe viitor sa am un job stabil. Adica, sa fim seriosi, nu vreau sa fac o facultate doar de dragul de a fi facuta si sa fiu somer. Insa nu stiu ce facultate, la geografie am auzit ca e greu sa-ti gasesti ceva de munca. iar in domeniul invatamantului nu prea as vrea la geografie, la sport puteam fi profesor, insa e salar destul de mic. As dori niste sfaturi, funda celui mai bun raspuns, multumesc.

1 răspuns:
| Elisabitaaa a răspuns:

Te sfătuiesc să devii inginer geodez. Poți câștiga și 700roni pe săptămână.În plus, nu e musai să stai la birou, atâta timp cât ai pe calculatorul tău de acasă programele necesare, stai bine mersi acasă și le faci acolo.Bine,trebuie să ai și uit loc unde să primești clienții!