| Rada_3661 a întrebat:

Buna!big grin
V-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta.
Vreau sa aflu cat mai multe informatii despre CRIMINALISTICA.Am inceput sa ma documentez tot mai mult deoarece consider ca am inclinatii catre aceasta meserie si o consider foarte captivanta.
Orice informatie(ramura din care face parte,studiile necesare,avantaje,dezavantaje etc.)este bine venita. ^_^

2 răspunsuri:
| CatalinStar a răspuns:

Buna. Criminalistica este o ştiinţă de dată relativ recentă. Diferitele metode sau practici folosite în activitatea organelor de urmărire penală la descoperirea, ridicarea şi examinarea urmelor infracţiunilor, precum şi metodele folosite de experţi în diferite ramuri de activitate ştiinţifică au fost întrunite într-o singură disciplină abia în a doua jumătate a secolului XIX, stabilindu-se metode proprii.

| Rada_3661 explică:

Mda.intrebarea mea era strict legata de o tema la scoala despre ce "vrem sa fim cand o sa fim mari", vroiam doar sa ma interesezstraight facedeci...