| tadina125 a întrebat:

Dacă am dat Bacul anul asta și am trecut la fiecare materie și doresc ca anul viitor sa dau Bacul la fizica (eu am dat la biologie acum), e posibil? Cum se procedează? Am și nota la fizica și nota la biologie? Nota la fizica o va înlocui pe aia de la biologie?

10 răspunsuri:
| Nonolita a răspuns:

Stai sa inteleg: Ai trecut la fiecare materie, adica ai promovat bacalaureatul? De ce ai vrea sa-l mai dai o data?

| tadina125 explică (pentru Nonolita):

Multe facultăți cer ca a 3 a materie de la bac sa fie fizica sau informatica, asta acum cu Coronavirus și n am speranțe sa se schimbe anul viitor admiterea

| Nonolita a răspuns (pentru tadina125):

Dar daca ai trecut de bacalaureat, nu il poti repeta.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cel mai bine este sa intrebi la secretariatul liceului.

| Cristian226 a răspuns:

Dacă la facultate ți se cere nota de la fizica și tu ai dat la biologie atunci pui valoarea 0 în locul notei de la fizica sau la orice alta materie ți se cere și nu ai dat. Eu asa am făcut și am și intrat la facultate. Asa se procedează.

| tadina125 explică (pentru Cristian226):

La poli media de admitere reprezintă 80% din nota de la fizica, nu ai cum sa pui 0

| tadina125 explică (pentru Nonolita):

Poți sa l dai la cel putin materii la care vrei sa ti crești nota, dar nu știu dacă pot schimba a 3 a materie

| aneliram a răspuns:

Este posibil, daca nu ai luat notă de trecere la fizică, vei da la biologie (poți alege dintre fizică, chimie și biologie). Daca ai 5 la fizică, dar nu iti iese media generala minim 6, atunci poți să dai la ce matetie vrei tu

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Din moment ce ai media generală minim 6, nu mai poți da bacul încă o data

| Cristian226 a răspuns (pentru tadina125):

Depinde da. Eu am dat la Inginerie Energetica dar nu la poli și în loc de fizica am completat valoarea 0 dar la noi era doar criteriu de departajare fizica.