| Matei_Elena_1992 a întrebat:

Dacă am picat bacul doar la o materie anul trecut am dreptul sa dau anul asta doar la acea materie sau trebuie sa dau la toate iar?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alegerea iti apartine. Obligatoriu este sa sustii examenul la materiile la care nu ai obtinut cel putin 5 in sesiunile anterioare, la celelalte doar daca vrei tu.
In cererea de inscriere vei indica daca vrei sa-ti fie recunoscuta nota la vreo materie.

| Adry05 a răspuns:

Neaparat la probele la care ai sub 5, in rest e strict alegerea ta daca vrei sa mai dai la restul sau iti recunoaste nota din sesiunea anterioara. ce spune @romeo e o adevarata tampenie.

| romeo78 a răspuns:

Bacalaureatul se reia de la început! Toate materiile!

| Parker_Kip_1997 a răspuns (pentru romeo78):

Total gresit. Se da doar la materie la care a picat.

| Cosmin86 a răspuns:

Cum naiba sa pici bacul...

| radcatmih a răspuns:

Poti da doar la materia la care ai luat sub 5 dar media celor 3 trebuie sa fie mai mare sau egala cu 6 dupa ce dai din nou o proba.