| YoYo a întrebat:

Ce mai zile, teste in fiecare zi, nota la fiecare materie sa nu mai zic ca am luat 4 la fizica 8 franceza, 8 engleza si anul trecut eram printre cei mai buni. Nu stiu de ce nu imi revin cu notele laughing invat la fel ca anul trecut. ce parere aveti?happy

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Se mai intampla si accidente.si 2 de 8 sa stii ca nu sunt note mici!
acel 4 la fizica ...eh,sa zicem ca e accident.fizica e materie grea!
Dar sa stii un lucru.nu e destul sa inveti la fel ca anul trecut. trebuie sa devii mai constincios an dupa an!
Daca ai fi ramas la acelasi stil de invat din cls 1 pana acum. crezi ca mai aveai note bune?

| Flöricicä a răspuns:

Da stiu, e semestrul scurt si deja a trecut ceva din el.Profesorii trebuie sa puna note si multi dau teste neanuntate sas vada si cum te pregatesti din lectia de zi.La noi profu de mate s.a suparat asa tare, a pus 5 de 4 in doua zile si in afara de teza, nu ne mai anunta nici un test:-s.E greu, ce sa faci.Treuie sa invatam.

| floryynnel a răspuns:

Am o intrebare: in vacanta ai pus mana pe o materie? de ex la mate ai lucrat cv? ai citit cv? cunosc si eu astfel de pers.A trecut mult timp in care nu ai facut nimic, si ai cam uitat, invata mai mult, cand ai putin timp liber decat sa te joci pe pc, mai bine invata la o materie usoara, sau cv care sa te ajute si la scoala, si la mine e cam la fel, trebuie sa inveti si sa fii atent la ore. Succes!

| natalyia a răspuns:

Probabil ai luat un pic pe aratura te distrezi prea mult eu am luat un 4 la francezalaughing dar mi-am reveni invatand pana mi-a intrat in cap ceea ce trebuia sa invat dar cred ca trebuia s mai faci si u cate un exercitiu in vacanta la rom, sau mate

| natalyia a răspuns:

Probabil ai luat un pic pe aratura te distrezi prea mult eu am luat un 4 la francezalaughing dar mi-am reveni invatand pana mi-a intrat in cap ceea ce trebuia sa invat dar cred ca trebuia s mai faci si u cate un exercitiu in vacanta la rom, sau mate sau la alceva

| HeartBreaken a răspuns:

Poi poate inca nu te-ai obisnuit cu noile chestii. nu stiu incearca sa inveti mai mult o peroada, sa recapitulezi si apoi o sa vezi ca o sa ajungi din nou printre cei mai buni fara problemetongue

| Alle23 a răspuns:

In ce clasa esti? e materie mai grea probabil.