| anonim_4396 a întrebat:

Daca as publica o carte cu poezii as castiga bani?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, la prima putin probabil. Poezia se vinde doar daca autorul este cunoscut. Desigur, daca ii faci multa publicitate si castigi Premiul de Debut al Academiei, volumul se va vinde bine, dar nu atat de bine incat sa acopere publicitatea necesara.

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Pentru publicare ai nevoie de un sponsor.Autorului ii revin putini bani din pretul cartii.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Slabe sperante...doar cate una, doua pe la anumite reviste (daca ti le accepta).

Stefan
| Stefan a răspuns:

Vei castiga bani mai multi sau mai putini in functie de cate volume de poezii se vor vinde. Dar trebuie sa ai pe cineva cunoscut, dintre marii poeti care sunt la ora actuala, sa-ti faca publicitate la poeziile pe care doresti sa le publici.

| monyk a răspuns:

Buna, da sigur! Dar ca sa castigi bani trebuie sa fie ceva de calitate si sa fie pe placul celorlalti, sa atragi clientii si sa fie ceva care sa ii impresioneze...bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de poezii daca sunt frumoase ca daca nu sunt frumoase atunci nu cumpara nimeni.Sitrebuie sa ai si pile ca sa faci publicitate la carte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posteaza o poezie ca sa vezi reactiile...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uitati aici o poezie scrisa de mine.
Emotia inceputului

Simt stropul de ploaie
Cazandu-mi gingas
Pe obrazul curat
Si simt vantul
Ce-ndoie crengile
Nevinovate
Si simt vocea ei
Ce rasuna cutremuratoare
Simt toamna
Ce cuprinde orasul
Cu razbunare
Simt emotia inceputului
Ce-mi da fiori
Simt fericirea nefericirii
Ce ma cufunda in nori
Simt totul nimicului
Ce-mi da puterea de a trai
Simt cerul
Simt pamantul
Simt timpul inceputului

Apropo, am 13 ani laughing.
Inca ceva: nu am probleme cu banii sau chestii de genul, eram doar curioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze, am uitat sa pun semnele de punctuatie happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti mai bine un blog, si vei vedea daca da bine

| camik a răspuns:

As fi curioasa sa citesc o poezie...as putea aprecia dupa aceea