| MaRIAN9889 a întrebat:

Daca lucrezi in IT. De exemplu 1 an developer in js, esti considerat "Junior". Dupa daca lucrezi 3 ani in py, atunci esti considerat "Middle". Intrebarea este: Dupa ce acumulezi cei 4 ani de experienta in programare, iar tu vrei sa revii in java, vei fi considerat tot "Junior" sau vei fi considerat "Middle"?

2 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca la un interviu ii dai pe aia pe spate cu cunostintele tale de java, o sa te bage si pe un salar mai mare.

Si nu numai timpul care s-a scurs de cand ai inceput sa lucrezi intr-un limbaj conteaza pentru a fi considerat de un anumit nivel. Poti sa stai si 10 ani si sa faci aceleasi chestii de junior zilnic.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Middlepoti deveni si dupa 6 luni, tine de cat de bine stii sa iti faci treaba si de cat de bine evoluezi. Conteaza ce stii sa faci in a trece de la o clasa la alta, nu perioada de timp.