| Dizzydizz a întrebat:

Buna daca ma duc la facultatea de psihologie ce pot iesi de acolo? Sunt banoase meseriile dupa urma acestei fac?

Răspuns Câştigător
| costymaximus a răspuns:

Uite aici citeva domenii http://www.fpse.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=34
iar salariul depinde de la angajator la angajator.

7 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

E va dau eu un nume de pshiholog care e vai steaua ei. A facut la c ta la Ovidius. dar mai intii trebuie sa se consilieze pe ea se numeste ANDRASTANCIU si e dinTANDAREI iALOM poate o cunoaste cineva... ii fac reclama...ha ha de fapt ei ii trebuie pshihiatru pentru toata fam ei

Abh
| Abh a răspuns:

De la facultatea de psihologie iesi psiholog, dar...asta este o meserie unde trebuie sa ai TALENT, EMPATIE si multa rabdare. Nu mai vorbesc de inteligenta. Sa lucrezi cu oamenii si sa ii ajuti nu e deloc usor iar daca nu esti facut pentru meseria asta, iti va fi foarte greu.

| anca_3211 a răspuns:

Daca faci aceasta facultate, ai foarte multe alternative:
1. Poti deveni psiholog
2. Poti deveni profesor (daca faci si cursul de psihopedagogie) la catedra de stiinte sociale adica logica si argumentare, psihologie, educatie antreprenoriala, economie si filosofie.
3. Te poti angaja la firme (sau partide politice) pentru a face discursuri, consultanta etc.
Mai sunt si altele, dar acestea sunt cele mai importante.
Succes!

| deeabubu a răspuns:

Si eu tot psihologia o fac si da se cistiga destul de bine dar este destul de greu sa devi psiholog si trebuie sa iti placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi psiholog si este o meserie banoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kiduuu-uuule, am vazut eu intr-un film ca psihologia era o chestie banoasa pentru ca psihologul isi santaja "clientii" care ii spusesera secrete de top! tu sa nu faci asa, bine?
am mai vazut la noi in oras ca psihologia era o treaba ce poate aduce profit bunicel, daca respectivul psiholog are o buna reputatie de "testator" de profile umane, in vederea angajarii.Stii ca se cere asa ceva.Veneau pe banda banii si psihologul isi punea parafa sa de aur pe hartiile imbecilatoare, in 3 minute era gata, imbecilii se faceau dupa aia unii profesori, altii altceva, iar psihologul inchideaa usa sa de aur, pentru ca in cabinet mai intrasera doua domnisoare aspirante, cu pantofii lor de lac alb-galbui si cu ciorapii lor de plasa negri. Tu sa nu faci asa, bine?
Mai am exemple dar daca le trec pe toate tu ai sa te descurajezi sa mi le citesti, iar eu vreau sa te ajut kiduuu-ule happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi psihologi se plang de salarii, dar daca-ti continui specializarile, costisitoare, din cate am auzit, poti ajunge sa si castigi. Mai trebuie sa fii si priceput.big grin