| mitzy49 a întrebat:

Cine stie ce poti deveni daca faci facultatea de litere?(si daca sunt banoase si apreciate meseriile)

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu sînt prea bine plătite.

| Gentiana a răspuns:

In functie de preferintele fiecaruia pot fi alese ocupatiile:profesor, traducator, jurnalist, editor de carte, cercetator, autor de dictionare, critic literar, bibliotecar. Unele sunt chiar bine platite.

| madalina2222 a răspuns:

Poti fii profesor cred ca salariul e pana in 1000 de lei de nu ma insel, poti face meditati asta decizi tu pe cati bani pe ora, poti fi traducator daca ai noroc poti avea un salar foarte acceptabil, poti lucra la o agentie de turism nu stiu cat parca trecve de 500 de lei dar nu stiu sigur, sper sa ajute.

| Areen a răspuns:

La facultatea de litere te poti face doar profesor de limba romana [ dupa cum stiu thinking ] si nu, nu sunt banoase meseriile laughing