| rlzdarkone a întrebat:

Buna dau funda pentru cine imi da raspunsul cel mai corect la urmatoarea intrebara. Am intrat la filologie si as vrea sa ma transfer la mate-info, (precizez ca sunt la acelasi liceu ) dar nu stiu ce diferente trebuie sa dau si cum se procedeeaza?

4 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Am impresia ca deja ai fost repartizat si nu te poti muta decat in semestrul 2. Asadar, atunci o sa dai si diferentele. Ca sa afli din ce o sa dai, te duci, foarte usor, la secretariatul liceului la care ai fost repartizat si o sa-ti dea informatiile de care ai nevoie. Bafta!

| sweetys a răspuns:

Din cate imi dau seama abia anul acesta vei intra clasa a9-a daca e asa te duci la secretariat cu un parinte si o sa-ti dea o cerere de completat. Diferente nu fiindca inca nu ai inceput amnul scolar, si e bine sa te duci cat mai repede pana nu apuca scoala sa transmita situatia la inspectorat, daca se intampla acest lucru abia dupa clasa a9-a te poti transfera si o sa dai si diferente. Mult succes

| xtembix a răspuns:

Te poti tranfera la mate-info doar daca mai sunt locuri disponibile. Vorbeste cu directorul liceului.

| Valenttina a răspuns:

Buna! Daca ai intrat la acelasi liceu la filologie, nu te poti transfera din primul semestru sau acum, doar din al doilea semestru. Faci un semestru filologie si apoi te ocupi de fisa de transfer in vacanta de iarna, cand vei da si un examen ca diferenta dintre profile. Bafta in noul an! kiss