| XxKAMELIAxX a întrebat:

Detalii despre Liceul Economic din Bacau? La ce licee din Bacau se poarta uniforma obligatorie?

8 răspunsuri:
| darkcynical232 a răspuns:

Ce vrei sa stii despre liceu? (promotie '12)

| XxKAMELIAxX explică (pentru darkcynical232):

Hmm..cred ca tot

| darkcynical232 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Hmm a trecut ceva timp, asa ca daca vrei sa stii ceva anume... intreaba.
-liceul are 2 mari cladiri. cladirea principala care o vezi din drum si o cladire mai in spate.
-in cladirea principala e secretariatul, salile profesorilor, salile de specialitate, si cateva clase pentru cei din XII sau poate si cativa norocosi din XI.
-de regula clasa 9-11 fac orele in cladirea B(cea ascunsa)
-cladirea B are foarte multe clase mici(cred ca fiecare 30mpatrati), o biblioteca mica si o sala de sport din nou mica
-langa cladirea B exista un teren destul de spatios unde in 2012 aveau cosuri de baschet si porti de fotbal.
-liceul are paznici care pana la ora 12 foarte rar lasa pe cineva sa iasa din curte, dar recent am vazut foarte multi copii la o tigara langa poarta liceului
-profi de sport sunt ok, dar nu trebuie luati la misto. de obicei inteleg daca vrei sa stai deoparte(dar ai grija pentru absente, la final de sem-flotari)
-la profesori, nu prea stiu cine e pe-acolo, dar daca o nimeresti vrabie Elena (aia in mod sigur e inca acolo) sa ai mare grija ca e cu 2 fete si dusa rau cu capul.
-la mate eu am facut cu dna iliescu Diana. o doamna superba care chiar explica si intelegi daca esti atenta. Atentie la terente si la turcu cica astia au fost profi terminatori
-ar trebui ca toate clasele sa aiba table magnetice. o va bata la cap sa cumparati markere speciale
-uhm. liceul este foarte mare, cand am intrat erau 13 clase de a 9, deci asteaptate la mult zgomot si agitatie.

| XxKAMELIAxX explică (pentru darkcynical232):

=]]] Iti multumesc mult, vad ca iti amintesti cu dor de amintirile acestea..ai spus asa de frumos cand te-ai exprimat =]] happy
Multumesc din nou!

| darkcynical232 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Au fost momente bune si rele.
Un mic sfat. Incearca sa analizezi fiecare lucru cu calm si in detaliu. Nu toate complimentele si vorbele pe care le vei auzi vor fi dulci. Ai grija la limbajul corpului.
Deoarece liceul este atat de mare, vei intalni macar odata in urmatorii ani un conflict.Toata lumea vrea sa iasa in evidenta cu ceva si acel ceva nu va fi mereu ok. In clasa a 9-a va fi cel mai greu, deoarece inca nu ti-ai capatat vocea si vei fi vulnerabila daca unei fete "cool" considera ca te-ai uitat odata urat la ea sau te-ai uitat cam mult la iubi ei.
Ca fosta sefa de clasa a trebuit sa insotesc de mai multe ori fostele colege pana cel putin la poarta liceului, pentru ca o pupeza sa decis sa se umfle in pene.
Sa ai mare grija si la baieti, deoarece vor fi la fel ca fetele "cool". Vor dori sa-si impresioneze noii colegi si nu va conta ce limite incalca.
Firar, incep sa sun ca maica-mea.
Deci, fi atenta la intelesul ascuns al cuvintelor si la limbajul corpului.

| XxKAMELIAxX explică (pentru darkcynical232):

Iti multumesc foarte mult =]]
Eu nu vreau sa fac liceul in Bacau unde sunt..eu vreau sa fiu pe picioarele mele ..adica..nu stiu ce sa zic, sa stau la un camin, merge..imi fac prietene....ma poti sfatui aici?

| darkcynical232 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Aici sincer chiar nu am cum sa te ajut. Tot ce stiu despre camine este din ce am auzit, nu am experienta proprie. Am urmat acest liceu deoarece era aproape (30min pe jos) si pentru ca am considerat ca este bun pentru ce planificasem pe viitor.
La facultate nu am stat in camin, ci am hotarat cu niste prietene sa ne mutam impreuna intr-un apartament. Acele fete le cunosteam de cel putin 4 ani.
Iti recomand sa pui aceasta intrebare pe site.

| XxKAMELIAxX explică (pentru darkcynical232):

Multumesc mult!