| ionica18 a întrebat:

Eu am absolvit liceul anul acesta si am luat si bac-ul, pe viitor as vrea sa ma fac Inginer in prelucrarea petrolului si petrochimie, stiu doua facultati la care as putea depune dosarul:
Constanta: Facultății de Științe Aplicate și Inginerie
Ploiesti: Universitatea Petrol - Gaze din Ploieşti
As vrea sa va intreb care ditre aceste doua facultati este mai bune din punct de vedere al studiilor (calitatea cunostintelor acumulate pe parcursul anilor de studiu) si al saselor de angajare pe viitor.
Daca stiti si alte facultati la care se poate face disciplina aceasta va rog sa-mi scrieti.Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Haiducul325 a răspuns:

Constanta e o facultate mai ok din punctul meu de vedere.

| Maria_Vaduva_1984 a răspuns:

Daca nu te superi că întreb, ce liceu ai urmat? Întreb deoarece fiul meu termina clasa a 8 și același drum vrea să îl urmeze însă nu știe liceul care îl duce Intr.acolo