| papuciirupti a întrebat:

intrebare pentru persoanele cu "ceva experienta" sau cele care au facut o facultate in legatura cu petrol/gaze. vreau sa intru la Universitatea de Petrol si Gaze Ploiesti. pe ce specializare sa intru? argumentati va rog.
-FACULTATEA DE INGINERIA
PETROLULUI SI GAZELOR
-FACULTATEA DE INGINERIE
MECANICÃ SI ELECTRICÃ
-FACULTATEA DE
TEHNOLOGIA PETROLULUI
ªI PETROCHIMIE
ps: in ce domeniu as gasi mai repede de munca si platita cat de cat sa poti avea un trai decent impreuna cu familia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm, greu de spus, dar in principiu, petrolul ne mai ajunge pana prin 2026, ca si prognoza, gazele mai sunt ceva neexploatate, dar cu greu se va reusi exploatarea lor. Deci eu aici deja vad un drum inchis. Pe mecanica si electrica este loc sub Soare pentru toata lumea. Dar nu te lua dupa parerea mea, nu este exhaustiva, si oricum poti termina ce vrei tu si sa ajungi agent de vanzari la firma Gigi SRL. Sau orice alt job, pentru care ai inclinatii.

Bafta!