| DenisaMaria015 a întrebat:

Bună,eu anul asta termin facultatea de biologie și as vrea sa merg mai departe la master. Se poate sa fac în paralel și postliceala de asistenți medicali sau nu?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lasa naibii posticeala de asistenti medicali, ca poti ajunge ditamai bilogul. F-ti masteratul in Biologie sau in ce poti tu, derivat din Bilogie si prinde aripi in domeniu, ca acolo ai sanse sa ajungi cineva si sa ai salariu foarte mare.

| alina2k18 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ca biolog se gasesc greu locuri de munca chit ca e platit bine dupa primii 3 ani.

| alina2k18 a răspuns:

Da, sigur ca poti.

| Furnicuta000 a răspuns:

Da, poti sa alegi la postliceala sa inveti in tura de dimineata sau dupa amiaza. Nu trebuie sa te duci zilnic, de 2-3 ori pe saptamana e suficient

| LisaJulie a răspuns:

Poți sa faci postliceala sanitara dar eu consider ca poți ajunge destul de bine doar cu biologia! E de viitor ce ai ales! Ține-te bine de biologie pentru ca se plătește bine mai ales în străinătate!

| MistarGoGu a răspuns:

De ce nu? Pentru un job extra este posibil. Daca ai Garanția ca dupa terminarea facultății GASESTI rapid job in domeniul tau e o.k! Daca nu prinzi rapid ceva sadisfăcător *( bani, timp liber / munca, extrabeneficii ) pana la ceva mai bun poti practica si asistenta medicală part-time!