| Andreea_Denisa_Ciocirlan_1984 a întrebat:

Bună! Eu doresc să merg la o facultate astfel încât să devin balneofiziokinetoterapeut. In București la Carol Davila nu am găsit facultatea ca fiind separată de medicină, spre deosebire de Ovidiu din Constanța care este separată(se fac doar 3 ani). Are cineva idee dacă de fapt există această facultate și la București sau dacă la medicină la Carol Davila se face de fapt această specializare doar 3 ani? Sper că am fost suficient de explicită. M-ar ajuta enorm răspunsul vostru.

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Este aceasta specializare în cadrul FMAM (Facultatea de moașe și asistenta medicala) din UMFCD. Durata e de 3 ani.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In cadrul facultatii de educatie fizica si sport

| MorcovMajestic a răspuns:

Gasesti facultatea de educatie fizica, sport si kineto