| Narcisa1097 a întrebat:

Buna!
Eu sunt asistent de farmacie, facultate in cadrul Universității de Medicină și Farmacie Victor Babeș, la Timișoara. Și am și un master terminat tot la ei.
As putea preda oare, se poate face vreun curs de pedagogie sau ceva? Predare la generala sau liceu.

1 răspuns:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu ai gasit sa te angajezi ca farmacist?
Poti face doctorat daca vrei si apoi sa predai in facultate, e un drum lung si greu dar banos si e o mare realizare. Era bine daca faceai modulul psihopedagogic in facultate dar te poti inscrie si acum, doar ca va trebui sa platesti. Poti preda si in scoli si licee, de ex poti preda chimie la scoala generala si la liceu (dar am impresia ca doar la licee tehnologice). Mai poti preda la scoli postliceale. Poti face meditatii cu copii