| Lauraobreja28 a întrebat:

Daca ai nota scăzută la 7 in clasa a 5a te afectează la intrarea unui liceu?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din clasa a 5-a pana la liceu mai este destul de mult nu?
la noi, legile educatiei, se schimba des, asa ca nu te pacienta inca
insa mare grija pe viitor cu media la purtare, cu mediile urmatoare

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru liceu se iau in considerare notele de la Evaluarea Nationala.Nu stim ce va fi pana cand ai tu admiterea, e posibil sa se schimbe din nou cum era in trecut si sa se calculeze inclusiv media pe toti anii.Nota 7 inseamna ca nu ai fost chiar cea mai cuminte, incearca totusi sa respecti regulamentul si sa te distrezi in afara scolii, ca nu e asa de greu, asta daca nu iti doresti si alte probleme.Bafta.

| LisaJulie a răspuns:

Nu! Totul depinde de nota la Evaluarea Nationala dar la unele licee militare dacă vrei sa dai nu ești văzută prea bine

Răspuns utilizator avertizat
| SuperCoolDude a răspuns:

Nu te afectează asa mult. Media contează, dar încearcă si tu sa fii mai prezentã. Dã bine happy