| Cippri a întrebat:

Eu sunt clasa a VIII a as vrea sa ajung politist (ofiter) as vrea sa stiu in principiu ce presupune meseria asta! Eu am mai participat si la olimpiade de matematica si nu sunt cinestie ce dar ma pricep si ma gandesc sa urmez un liceu (filologie bilingv) dar ma gandesc, daca e bine ce fac? aveti vreo idee

1 răspuns:
| Anca95 a răspuns:

Buna!
Este bun profilul. Dupa terminarea liceului si dupa ce iei bacul poti incerca la Academia de Politie din Bucuresti.Ai probe sportivine, examen la romana(gramatica), engleza si la istorie(sper sa nu fi gresit).
Poti da si la liceul militar.Ai mai multe sanse de reusita.Mult succes!