| Janej230 a întrebat:

Bună, fac 16 ani în octombrie și am 1, 65cm, 55 de kg, poate as mai slabi un pic dar as avea șanse sa devin un model? Vreau răspuns sincer si seriozitate.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| RalucaRalu2 a răspuns:

Nu neaparat. Depinde ce fel de model ai vrea sa devii. Un alt aspect de care trebuie sa tii cont este urmatorul: chiar daca nu ai inaltimea necesara, nu inseamna ca nu mai ai nicio sansa in acest domeniu. Poti reusi ca fotomodel, in reclame pentru produse, poti fi cautata pentru anumite parti ale corpului(de ex., o fata foarta expresiva, un par bine ingrijit, un zambet perfect), depinde ce anume se cauta in reclama respectiva. Sau poti urma niste cursuri de modelling.

6 răspunsuri:
| isemilia a răspuns:

Da cred, insa in general, majoritatea au peste 1, 70.

| RalucaRalu2 a răspuns:

Bună!
Sigur ca poti deveni! Important e să îți dorești și să te străduiești să fii mereu mai bun și mai bun în ceea ce ti-ai ales. Referitor la înălțime, ai doar 16 ani, mai ai timp sa crești în înălțime! Mult succes!

| darrio2007 a răspuns:

La inaltimea ta nu cred.

| Janej230 explică (pentru RalucaRalu2):

Are ceva dacă nu am parul lung sau culoarea parului nu e naturală?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Fotomodel, da. Model doar după 1.75+. Contează mult și cum ești proporționată. Și da, are ceva dacă nu ai culoarea părului naturală, la castiguri te duci nemachiată, nevopsită, nenimic. Pozele la agenții le trimiți la fel.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate nu te poti califica, deoarece nu intrunesti conditiile lor eliminatorii, lispindu-ti 5cm din inaltime, trebuind sa ai peste 1.70m,
Unele agentii cer sa fii PESTE 1.72m si sub 50 kg.