| Oanah a întrebat:

Buna happy Fac practica la o firma in care se face paine. Maine trebuie sa prezentam un caiet in care sa spunem ce am facut de fiecare data cand am fost, ce am folosit , etc. Nu am scris nimic, nu stiu cum sa ma apuc acum, plus de asta, de fiecare data cand mergem la practica facem aceleasi lucruri . Profesorul ne-a spus ca trebuie sa folosim un limbaj adecvat, adica sa nu scriem ceva de genul " am dat cu matura " Imi puteti da niste idei de cum sa scriu si ba chiar e sa scriu? astept raspunsuri. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Poti incepe prin a descrie firma, cum se face painea, eventual si ceva specialitati care se fac pe acolo, ca de fapt pe prof asta il intereseaza, sa vada ca ti-a ramas ceva in cap de la practica!

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Domnișoară, dacă nu știi matale care ai fost zi de zi acolo de unde vrei să știm noi care nu am intrat niciodată într-o brutărie.
Dacă faci practică, ce ai învățat matale în aceste zile de practică? Cum crezi că vei deveni un meseriaș în această branșă?
Care patron te va angaja dacă matale nu știi nimic din această meserie?
Eu nu înțeleg de ce învățați voi, de ce mergeți la școală, nu ca să învățați ceva?
Și atunci, dacă da, cum gîndiți voi?
Eu învăț dar altcineva să mă ajute și să/mi spună ce am învățat eu.
Groaznic!

| Oanah explică (pentru corolav):

In primul rand domnule ''corolav'' multumesc de raspuns desi nu m-a ajutat prea mult. In al doilea rand ma bucur ca ti-a luat atata timp sa scrii si probabil te-ai si enervat. In al treilea rand eu nu te-am intrebat ce fac eu acolo. Ca stiu si eu prea bine, ce fac. SI daca chiar nu ai inteles intrebarea, las-o balta.
Multumesc si scuze de deranj!