| Emaaa129865 a întrebat:

Bună! Îmi puteți da niște detalii despre avocatură? Cât este plătit un avocat lunar în România?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Avocatura este o profesie liberala, independenta si un avocat obtine onorariile in functie de cati clienti, cate procese are si complexitatea acestora. De asemenea un avocat foarte bun si cu faima este platit mult mai bine decat unul incepator.
Asa fiind poate castiga de la cateva mii la cateva zeci de mii pe luna si chiar mai mult.