| dima1996marius a întrebat:

Cati bani imi trebuiesc sa ma fac avocat? e un lucru stiut c ain Romania daca vrei sa intri in avocatura trebuie sa dai niste bani, cam despre ce suma este vorba?

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Trebuie sa intri in barou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de toate trebuie sa faci facultatea, altfel nu poti profesa ca avocat.Mult noroc.

| Jameson a răspuns:

In primul rand nu este tocmai vorba de bani. Trebuie sa cunosti foarte bine ceea ce vrei sa faci si ce vrei sa faci. Degeaba dai bani si ajungi intr-o anumita functie, si apoi se vede ca nu prea adica esti "prost" imeadiat ajungi inapoi adica te da afara. De aceea eu zic sa pui accentul pe cunostinte sa stii si sa vezi daca asta ar fi vocatia ta. Si apoi cu zice si
"EduardSxE" trebuie sa ai pe cine de incredere sa iti spuna cum stau treburile.

| EduardSxE a răspuns:

In primul rand ar trebui sa iti gasesti un avocat dupa care sa stai sa te invete si la el merg in mare parte banii tai.Din sursa sigura iti spun ca undeva la vreo 8-10 mii euro, si ai sa profesezi sigur.